Вічнозелені дерева на честь Адама та Єви прикрашали ще у Середньовіччі. А ось перша згадка про продаж різдвяної ялинки зафіксована у 1531 році в Ельзасі (у ті часи – територія Німеччини, нині – Франції). Дерево спочатку просто встановлювали в будинку, не вбираючи кулями, іграшками та гірляндами. З документальних джерел відомо, що у 1605 році німці вже прикрашали різдвяні ялинки паперовими трояндами, яблуками та цукерками.
Перші штучні ялинки
Вони з'явилися у цих краях. І причин тому, як і решті прогресу, було три. Якщо говорити зовсім прямо, то ними були ліньки, протест і жадібність. Чому ліньки? Багатьом не хотілося турбувати себе і тягнути дерево в будинок із лісу чи з ринку, а потім виносити з дому, робити прибирання. А краси та свята хотілося. Так німецькі винахідники замислилися над створенням ялинки, яка завжди буде у будинку чи, принаймні, у господарському приміщенні у дворі.
Чому протест і жадібність? Це дуже цікава історія. В Ельзасі в ті часи існував закон, який свідчив, що в одному будинку може бути тільки одна новорічна ялинка, та й не вище, ніж вісім підошв (близько 190 см). Такі заходи були вжиті для того, щоб зберегти ліси і зелені насадження через популярність новорічних ялинок, що стрімко зростала. У будь-якому суспільстві завжди існує протестний прошарок населення, який не терпить обмежень і діє всупереч. Крім того, багато бюргерів могли дозволити собі вищі, ніж дозволялося, різдвяні дерева, або ж хотіли прикрасити своє розкішне житло кількома зеленими красунями. Так у Німеччині з'явилися перші штучні ялинки.
Вони мало чим нагадували сучасні штучні ялинки. Це були дерев'яні піраміди з прикріпленими до них ялиновими гілками та свічками (протипожежними заходами на той час мало хто спантеличувався). Німецькі переселенці експортували моду на штучні ялинки до США. Вони компактно оселилися у Пенсільванії. З тих пір та місць кількість прихильників рукотворних новорічних дерев у Сполучених Штатах зростає та шириться по всій країні.
Штучні ялинки з пофарбованого пір'я - також німецький винахід. Такі дерева купують і донині, прикрашаючи як до Різдва, так і до Великодня. Ранні екземпляри фарбували у зелений колір та кріпили до дерев'яного каркасу за допомогою дроту. Ранні варіанти пір'яних штучних ялинок вінчали кожну гілку свічником у вигляді червоної ягоди. Адже роль гірлянд виконували справжні свічки!
Бажаєте купити креативну новорічну ялинку у Києві, Україні?
Нестандартні різдвяні ялинки – яскрава позиція в асортименті ZELENA. І мережа салонів-магазинів у Києві, та інтернет-магазин zelena.ua постійно пропонують незвичайні новинки зі світу штучних ялинок.