Як вибрати вазу для букета квітів: поради флористів ZELENA

Як вибрати вазу для букета квітів: поради флористів ZELENA

Як не всім людям підходить один фасон одягу, так і не всім квітам підходить та сама ваза. Полімерні, металеві, керамічні, фарфорові, скляні вази для букетів не тільки здатні підкреслити красу квітів, а й зробити інтер'єр більш цікавим. Щоб правильно вибрати вазу, слід враховувати не лише сорт квітів, їх висоту чи колір, а й місце в приміщенні, де ваза стоятиме, наскільки гармонійно вона вписується у дизайн, наскільки її форма відповідає загальній концепції.

Які є види ваз для квітів?

Вази можна розділити на декілька основних видів за такими параметрами:

  • матеріал, з якого виготовлена ваза – скло, кришталь, полімер, кераміка, порцеляна, метал;
  • колір – одноколірна ваза, різнокольорова, прозора;
  • форма - кругла, конусоподібна, циліндрична, квадратна, прямокутна, овальна, асиметрична, у вигляді амфори, чаші або келиха;
  • призначення – для квітів, декоративна, для 101 троянди;
  • висота – висока, низька, середня;
  • тип – настільна, підлогова.

Залежно від типу букета (з різних квітів він зібраний або це одна велика квітка, або оберемок одного виду квітів), можна підібрати і підходящу для нього вазу. У більшості випадків висота вази повинна дорівнювати 40-50% висоти квітів. На особливу увагу заслуговують керамічні вази незвичайних форм. Вони поєднують у собі естетику та функціональність. Так, ваза у формі лимона, полуниці або часничку не тільки пожвавить інтер'єр кухні або їдальні, а й дасть Вам можливість проявити себе як дизайнера-флориста, щоразу дозволяючи вигадувати квіткові композиції для неї.

Часто форма вази може показати звичні квіти з іншого боку. Для круглої вази можна вибрати не лише круглий класичний букет, а й 3-5 однобутонних квіток та розмістити їх по діагоналі вази. Виглядатиме свіжо і повітряно. Також, якщо замість класичного горщика вибрати прозору вазу для орхідеї келих, можна отримати більш вишуканий інтер'єр.

Інші вази

Також є вази, що створені прикрашати без квітів. Їхня функція чисто декоративна. Такі вази, як арт-об'єкти, вимагають дбайливого відношення. У ZELENA Ви маєте можливість придбати такі оригінальні вази. Наприклад, французький дизайнер Vanessa Mitrani створює неймовірної краси скляні вази з використанням та інших матеріалів - натуральний камінь, метал, кістка, фарфор. Вона пропонує вийти за рамки буденності та прикрашати інтер'єр незвичайними предметами.

Для яких букетів настільна ваза підходить?

Якщо порівнювати з підлоговою, то щодо невеликих. Високі ефектні амариліс будуть чудово виглядати у вазі циліндрі, а для ароматних конвалії чудово підійде мініатюрна ваза амфора. Весняний букет тюльпанів або гіацинтів добре почуватиметься у вазі конусі або келиху, височіючи над нею пишною ароматною шапкою.

Що поставити у підлогову вазу?

Більше вази, як правило, розміщують у просторих приміщеннях. Але і в невеликій кімнаті вузька висока ваза з кількома гілками зелені виглядатиме гармонійно, візуально збільшуючи її площу. Великі вази краще ставити вздовж стінки, а не посередині приміщення. Ідеальне місце – просторий кут. В цьому випадку не буде відчуття зайвого нагромадження предметів, а також менше ризику її випадково зачепити та пошкодити. Вази підлоги добре підкреслюють загальну стилістику простору і при цьому заповнюють можливу порожнечу. Виготовляються вази для підлоги, як і настільні, з безлічі матеріалів.

До підлогових можна віднести вазу від 50 см заввишки. Також їхньою відмінністю є або товсте, або широке дно. Воно робить вазу стійкою. Ваза для підлоги підходить як для квітів на високих стеблах так і декоративних гілок. Наприклад, у високій вазі циліндрі добре виглядатимуть високі гілки верби, магнолії, евкаліпта. Підлогова полімерна або металева ваза у вигляді амфори або чаші чудово підходить для створення пишних об'ємних композицій зі штучних квітів та гілок.

Рекомендуємо підбирати в інтер'єр вази різних розмірів і форм, з різних матеріалів, щоб мати можливість грати з ними, групуючи і вибудовуючи по-різному, щоразу змінюючи простір з їх допомогою. А купити незвичайні або класичні вази та перетворити свій будинок, кабінет чи офіс Ви завжди можете у мережі галереї подарунків ZELENA або онлайн на ZELENA.UA. Наповнюйте своє життя та життя близьких красою та даруйте цінне разом з нами!

Читайте також
Пориньте у весну разом із великоднім декором з колекції ZELENA. Завдяки красивим тонам і відтінкам, відчутним текстурам і чудовим деталям святковог...
Красивий великодній декор - це ті важливі деталі інтер'єру, які його перетворюють, наповнюють особливою атмосферою і створюють настрій. Запалена св...
Кохати жінку – особливе почуття. Стільки віршів та балад складено про кохання. Здивувати та порадувати кохану подарунком - одночасно легко і ...
Кохання досконале. Воно чисте, тендітне, ніжне, хвилююче, божевільне, смішне та зворушливе. Кохання дарує ейфорію, розбурхує мурашок на шкірі, зава...
Збереження...